Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chov Achatin

12. 9. 2008

Chov oblovek je tak jednoduchý, jak to snad jen jde.

Stačí, aby měli čerstvou potravu. Jinak skoro nic nepotřebují. Já osobně je chovám v akvárku, které mám přikryté sklem a nechávám tam menší škvíru, nebo jsem to vymyslel tak, že jsem připevnil část síťky (síť na okna proti mouchám) tavící pistolí a zbytkem zakryl celý vrch a na to jsem dal skleněné víko, takže může akvárko více větrat. Je to kvůli tomu, aby se netvořili plísně a nebo aby si muchy nekladly vajíčka do zeminy, což se mi také přihodilo. Achatiny jsou z tropických oblastí, takže potřebují vlhkost. Tu zajistíte buď tím sklem, nebo rosením. Nejlepší je mít vlhkou zeminu (lignocel) a sklo na akvárku, ale se síťkou je to lepší, kvůli těm plísním. Pak je dobré mít misku s vodou, aby se mohli šnečci koupat. Důležitá věc je vápník na růst ulity, to vyřešíte nejlépe sépiovou kostí (mě vydrží jedna velká u tří šneků na půl roku). To je asi vše.

Potrava:

Zelenina:
Lilek, fazolové výhonky, brokolice, kapusta, mrkev, květák, okurka, zelené fazole, Kale, pórek, salát, houba, hrách, brambor, Tykev, špenát, kapusta, sladká kukuřice, sladký brambor, tuřín, řeřicha, listy pampelišky, obyčejný banán.

Ovoce:
Jablko, meruňka, banán, ostružina, tykev, hrozny, Kiwi, Mango, meloun, nektarinky, Papaya, hruška, broskev, švestka, malina, jahoda, rajče.

Ostatní:
Piškot, granule pro kočky, semena tykve, žrádlo pro rybičky a želvy.

 

P.S.: Mojí první achatinu jsem měl v propíchané plastové dóze 15x5x5cm a měla tam jen žrádlo a občas jsem jí rosil. Vpohodě vydržela 2 měsíce a rostla jak z vody. Takže plastové dozy mohou stoprocentně nahradit akvárko a často bývají i lepší.

 

P.S. 2: Potravu jsem překopíroval z www.achatina.estranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář